آخرین مطالب

آموزش نظم دادن وسایل به کودک؛ با ۹روش مفید و موثر

تشویق بچه‌ها به جمع‌وجور کردن وسایل‌شان به‌ویژه برای مادر و پدرهای پرمشغله یک نبرد دائمی است. خبر خوب این است که این مبارزه می‌تواند به سرانجام قابل قبولی برسد. در این مطلب، قصد داریم برایتان درباره آموزش نظم دادن وسایل به کودک صحبت کنیم. با «بامامانا» همراه باشید.

آسیب‌های دعوای والدین در حضور کودک چیست؟ چطور آن را کاهش دهیم؟

رابطه شما با همسرتان هر چقدر هم که خوب باشد مطمئنا اختلاف نظرهایی دارید و خواه ناخواه گاهی پیش می‌آید که با هم دعوا کنید. بسیاری از این بگومگوها از نظر شما فاقد اهمیت هستند. با این حال، می‌توانند به‌شکلی باور نکردنی روی بچه‌ها تاثیر بگذارند. در این مطلب، قصد داریم درباره آسیب‌های دعوای والدین در حضور کودک برایتان بگوییم. با «بامامانا» همراه باشید.

۱۱ نکته مهم که باید قبل از انتخاب اسم کودک بدانید

انتخاب اسم کودک تصمیم مهمی است که هر پدر و مادر قبل از به‌دنیاآمدن فرزندشان با آن مواجه می‌شوند. معمولا این فرایند در ابتدا ساده و سرگرم‌کننده به نظر می‌رسد، اما کمی بعد وقتی بحث‌وبررسی‌ها شروع می‌شود، جنبه ترسناک خود را نشان می‌دهد. فرزند شما در طول زندگی خود قرار است این نام را با خود داشته باشد؛ بنابراین بسیار مهم است نامی زیبا و شایسته برای او انتخاب کنید.

بهترین روش‌های برخورد با بهانه‌گیری کودک هنگام خرید؛ والدین و مراقبان کودک بخوانند

احتمالا شما هم تا به‌حال بچه‌هایی را دیده‌اید که همراه با والدین‌شان در مراکز خرید و سوپرمارکت‌ها غوغا به‌پا کرده و تا آخرین ذرات انرژی‌شان را صرف فریاد زدن و گریه‌وزاری کرده‌اند. شاید خودتان هم قربانی چنین واکنش‌های اغراق‌آمیزی از طرف فرزندتان بوده‌اید. در این مطلب، قصد داریم درباره بهانه‌گیری کودک هنگام خرید و راه‌های برخورد با آن با شما صحبت کنبم. با «بامامانا» همراه باشید.

مادر کافی بودن چیست؟ چرا باید مادر کافی باشیم و نه کامل

مادر شدن و برعهده گرفتن تربیت یک انسان وظیفه بسیار دشواری است. در بسیاری از فرهنگ‌ها و جوامع، مادرها به‌محض بچه‌دار شدن موجودیت و فردیت خودشان را فراموش می‌کنند و سعی می‌کنند برای فرزندشان بهترین باشند. اما توصیه کارشناسان و متخصصان چیز دیگری است. در این مطلب، قصد داریم برایتان بگوییم مادر کافی بودن چیست؟ و چرا باید مادر کافی باشیم نه کامل؛ با  «بامامانا» همراه باشید.

۱۰ روش مفید برای آموزش خوش‌قولی به کودک + چند تمرین ساده

خوش‌قولی و عمل به تعهدات از بهترین ویژگی‌هایی است که ارزش و اعتبار اجتماعی انسان را تعیین می‌کند. قطعا شما هم دوست دارید فرزندتان دارای این صفات باشد. در این مقاله، قصد داریم برایتان از مراحل و روش‌های آموزش خوش‌قولی به کودک بگوییم. با «بامامانا» همراه باشید.

چگونه ترس کودک از آمپول را مدیریت کنیم؟

ترس از آمپول یک موضوع نسبتا رایج است. علاوه بر بیش‌تر بچه‌ها، بسیاری از بزرگسالان هم با دیدن سوزن دچار اضطراب می‌شوند. اما گاهی اوقات، این واهمه به اندازه‌ای شدید است که دریافت خدمات پزشکی و واکسیناسیون را برای‌شان دشوار می‌کند. در این مطلب، قصد داریم درباره ترس کودک از آمپول صحبت کنیم. با «بامامانا» همراه باشید.

بهترین روش‌ها برای آموزش مثبت اندیشی به کودکان

مثبت اندیشی نوعی نگرش ذهنی است که به همه افراد اعم از بچه‌ها و بزرگسالان کمک می‌کند موقعیت‌ها را به شکلی سازنده درک کنند و انعطاف‌پذیری‌شان را در مقابله با چالش‌ها افزایش دهند. در این مطلب، قصد داریم روش‌های آموزش مثبت اندیشی در کودکان را برایتان توضیح دهیم. با «بامامانا» همراه باشید.

چطور صحبت نکردن با غریبه‌ها را به کودک یاد بدهیم؟ یک راهنمای کامل

بچه‌ها در سنین پایین از قدرت تجزیه‌وتحلیل خوبی برخوردار نیستند و نمی‌توانند در برابر قلدری‌ها یا خواسته‌های دیگران مقاومت کرده و از خودشان دفاع کنند. بنابراین، حتما باید با خطرات نزدیک شدن به غریبه‌ها و تعامل با آن‌ها آشنا شوند. در این مقاله، قصد داریم برایتان درباره آموزش صحبت نکردن با غریبه‌ها به کودک بگوییم. با «بامامانا» همراه باشید.

آموزش عذرخواهی به کودک؛ یک راهنمای مفید و ۴مرحله‌ای

تنها افرادی به‌دنبال بهترین روش‌های آموزش عذرخواهی به کودک هستند که اهمیت معذرت خواستن و نقش آن را در تحکیم روابط آینده می‌دانند. در بسیاری از مواقع، یک عذرخواهی ساده می‌تواند اختلافات بی‌شماری را برطرف کرده و روابط افراد با یکدیگر را مستحکم‌تر کند. در این مطلب، قصد داریم درباره روش‌هایی صحبت کنیم که با به‌کارگیری آن‌ها می‌توانید عذرخواهی را به فرزندتان آموزش دهید. با ما در «بامانانا» همراه باشید.

چطور کودک را مهرطلب تربیت نکنیم؟ روش‌هایی مفید و موثر

پایین بودن اعتماد به‌نفس کودک و بی‌توجهی والدین نسبت به نیازها و خواسته‌های ابتدایی او ممکن است فرزندتان را به موجودی مهرطلب تبدیل ‌کند. در این مطلب، قصد داریم درباره دلایل مهرطلبی کودکان و روش‌های جلوگیری از آن برایتان صحبت کنیم. با ما در «بامامانا» همراه باشید.

چرا کودکتان دائما قهر می‌کند؟ بهترین عکس‌العمل به قهر کودک چیست؟

به جرات می‌توان گفت همه والدین به‌طور پیوسته برای شادی و موفقیت فرزندان‌شان تلاش می‌کنند. با این حال، بعضی از بچه‌ها دائما در حال قهر کردن و غر زدن هستند. در این مطلب، قصد داریم دلایل قهر کردن کودکان و روش برخورد با این مشکل را بررسی کنیم. با «بامامانا» همراه باشید.

روش‌های درست پاداش دادن به کودک؛ اصول مهمی که باید بدانید

هر کودک موجودی منحصر به‌فرد است که با بچه‌های دیگر تفاوت دارد بنابراین، نمی‌توان فرمول جامعی را برای موفقیت در امر تربیت بچه‌ها ارائه داد. با این حال، برخی راهکارهای عمومی وجود دارند که در این مسیر می‌توانند به شما و فرزندتان کمک کنند. در این مطلب، قصد داریم درباره روش‌های پاداش دادن به کودک و باید و نبایدهای آن صحبت کنیم. با «بامانانا» همراه باشید.

تقویت پشتکار در کودک با ۱۰ روش مفید و موثر

براساس مطالعات، کودکی که پشتکار دارد به مراتب موثرتر و مفیدتر از بچه‌ای عمل می‌کند که از ضریب هوشی بالاتری برخوردار است. همه ما به خوبی می‌دانیم و تجربه کرده‌ایم که در بسیاری از مواقع داشتن هوش بالا برای موفقیت کافی نیست. بلکه آن‌چه کودک را به این سمت و سو هدایت می‌کند، میزان پشتکار و تلاش او برای دستیابی به هدف است. در این مطلب، قصد داریم درباره روش‌های مفید و موثری صحبت کنیم که به تقویت پشتکار در کودک کمک می‌کنند. با «بامامانا» همراه باشید.

پیشگیری از آزار جنسی کودکان؛ یک راهنمای کامل و جامع برای والدین و مراقبان کودک

همه پدرومادرها در طول زندگی فرزندشان به او درباره خطرات محیط پیرامون و روش‌های محافظت از خود دربرابر این خطرات آموزش می‌دهند؛ بدون اینکه کسی به آنها دراین‌باره چیزی بگوید. به آنها یاد می‌دهند از اجاق‌گاز روشن فاصله بگیرند، هنگام عبور از خیابان به هردو طرف نگاه کنند و هنگام بالاوپایین‌رفتن از پله‌ها مراقب باشند نیفتند. این در حالی است که اغلب فراموش می‌کنند به آنها درباره امنیت جنسی توضیح دهند و اغلب زمانی این کار را می‌کنند که دیگر دیر شده است. در این مطلب می‌خواهیم درباره جلوگیری از آزار جنسی کودکان و حمایت از او در صورت…

۱۳ فایده قصه خواندن برای کودک قبل از خواب

قصه‌خواندن قبل از خواب یکی از عادات فرزندپروری سنتی است که از گذشته‌های دور تاکنون ماندگار بوده است. متأسفانه در دنیای پرمشغله امروز، این عادت خوب اغلب قربانی کار و خستگی ما شده است. بااین‌حال، فواید قصه خواندن برای کودک قبل از خواب آن‌قدر زیاد است که اگر آنها را بدانید، هرگز در تبدیل آن به روتین خواب کودک تردید نمی‌کنید. اگر دوست دارید با این مزایا آشنا شوید، این مطلب را بخوانید.

آموزش مهارت گوش دادن به کودک؛ تمرین‌هایی کاربردی، مفید و موثر

تقویت مهارت‌ها و قابلیت‌های مختلف فرزندان از مهم‌ترین وظایفی است که برعهده پدر و مادرها و مربیان قرار دارد. گوش کردن هم یکی از مهارت‌های مهمی است که اگر به‌صورت فعالانه انجام شود می‌تواند مسیر موفقیت بچه‌ها را هموارتر کند. در این مطلب، قصد داریم درباره آموزش مهارت گوش دادن به کودک برایتان صحبت کنیم. با «بامامانا» همراه باشید.

آموزش و تقویت حس همدلی در کودک؛ روش‌هایی مفید و موثر که باید بدانید

همدلی با دیگران و درک شرایط، نیازها، خواسته‌ها، احساسات و موقعیت آن‌ها از ویژگی‌های مهم انسانی است. این قابلیت یکی از مهارت‌های موثری است که باید از ابتدا در بچه‌ها تقویت شود. برای این منظور، لازم است والدین هم احساسات فرزندشان را بشناسند و روش‌های بیان و ابراز آن‌ها را به کودک آموزش دهند. در این مطلب، قصد داریم درباره تقویت حس همدلی در کودک صحبت کنیم. با «بامامانا» همراه باشید.

طرد اجتماعی کودک در مدرسه؛ بهترین روش‌های کمک به کودک چیست؟

تاکنون برایتان پیش آمده است که سرزده به مدرسه فرزندتان رفته باشید و او را ببینید که تنها در گوشه‌ای نشسته است، درحالی‌که کودکان دیگر دور هم جمع‌اند و می‌گویند و می‌خندند. با خودتان فکر می‌کنید شاید امروز مشکلی برایش پیش آمده است؛ اما یادتان می‌آید که روز قبل هم تنها از مدرسه بیرون آمد. فرزند دلبندتان را تماشا می‌کنید؛ بدون اینکه بداند آنجا هستید. دیدید که همسالانش از او دوری می‌کنند. آنها با او دعوا نمی‌کنند، اما او را به جمع خود هم دعوت نمی‌کنند و محلش نمی‌گذارند. بغض زمانی گلویتان را می‌فشارد که می‌بینید کودکتان به‌سمت…

موسیقی درمانی برای کودکان؛ فواید،‌ مراحل و راه‌های انجام توسط والدین

بی‌تردید شما هم بارها با گوش کردن به آهنگ‌ها و ترانه‌های مورد علاقه‌تان، ٰاحساس خوبی را تجربه کرده‌اید. شنیدن موسیقی مناسب می‌تواند خلق‌وخوی هر کسی را بهتر کرده و به آرامش روانی و یادآوری خاطرات خوش زندگی کمک کند. کافی است همه این موارد را در نظر بگیرید تا ایده موسیقی درمانی برای کودکان برایتان منظقی به‌نظر برسد. در این مطلب، قصد داریم درباره موسیقی درمانی و تاثیر آن بر بچه‌ها صحبت کنیم. با ما در «بامامانا» همراه باشید.

روش‌های مفید و موثر برای تقویت روحیه کار گروهی در کودک

بهبود مهارت‌های فردی و اجتماعی و کمک به توسعه رشد شناختی بچه‌ها از وظایف بسیار مهمی است که برعهده والدین و مربیان قرار دارد. توانایی همکاری و انجام کار گروهی هم یکی از مهارت‌های اصلی است که به هموار کردن مسیر موفقیت و بهینه‌سازی روابط اجتماعی و دیگر قابلیت‌های فرزندتان کمک می‌کند. در این مطلب، قصد داریم درباره تقویت روحیه کار گروهی در کودک صحبت کرده و روش‌های بهبود این مهارت را با شما بررسی کنیم. با ما در «بامامانا» همراه باشید.

دلایل ترس کودک از گربه و روش‌های کمک به او برای غلبه بر این ترس

گربه‌ها حیوانات بازیگوش، دوست‌داشتنی و پشمالویی هستند که تقریبا در هر کوچه و خیابانی دیده می‌شوند. متاسفانه بزرگسالان و کودکانی وجود دارند که از این جانوران زیبا و اسرارآمیز می‌ترسند. این وحشت اگر شدید باشد ممکن است عملکرد روزانه و فعالیت‌های روزمره بچه را مختل کند. در این مطلب، قصد داریم درباره ترس کودک از گربه و روش‌هایی صحبت کنیم که به غلبه بر این احساس کمک می‌کنند. با «بامامانا» همراه باشید.

روش‌هایی مفید و موثر برای تقویت مهارت حل مساله در کودک

ایجاد و بهبود مهارت‌های حل مساله در سنین خردسالی وظیفه همه پدر و مادرها و مربیان است. با انجام این کار، شما در واقع بچه‌ها را برای پیشبرد اهداف‌شان در زندگی آماده می‌کنید؛ همچنین، نحوه روبه‌رو شدن با چالش‌ها و برطرف کردن آن‌ها را به کودکان یاد می‌دهید. در این مطلب، قصد داریم درباره روش‌های تقویت مهارت حل مساله در کودک صحبت کنیم. با  «بامامانا» همراه باشید.

دلایل ترس کودک از سگ چیست؟ روش‌های کمک به او برای غلبه بر این ترس

حیوانات خانگی به‌ویژه سگ‌ها می‌توانند بهترین دوست بچه‌ها باشند. این روزها، بسیاری از افراد از این موجودات زیبا و حق‌شناس نگهداری می‌کنند. بنابراین، ترس کودک از سگ و هر حیوان دیگری می‌تواند تعامل او را با دوستان و اطرافیان کاهش دهد. حتی ممکن است میزان وحشت از این موجودات به‌اندازه‌ای باشد که فرزندتان دیگر تمایلی برای بیرون رفتن از منزل نشان ندهد. در این مطلب، قصد داریم علاوه بر بررسی دلایل این ترس برایتان از راهکارهایی بگوییم که به برطرف کردن آن کمک می‌کنند. با «بامامانا» همراه باشید.

آموزش اعضای خصوصی بدن به کودکان؛ بایدها، نبایدها و همه نکات مهم

یکی از مهم‌ترین وظایف پدرومادرها آموزش اعضای خصوصی بدن به کودکان در دوران رشد آنهاست. بسیاری از والدین درباره این موضوع مهم سهل‌انگاری می‌کنند یا اینکه از نام‌های نادرست و من‌درآوردی برای نامیدن اندام خصوصی استفاده می‌کنند. در این مقاله ضرورت صحبت‌کردن با کودک درباره اعضای خصوصی بدن و استفاده از نام صحیح اندام تناسلی برای کودکان را توضیح داده‌ایم.

آموزش تشکر کردن و قدردانی به کودک؛ یک راهنمای کامل و قدم به قدم

در دوره‌ای که بسیاری از والدین با حداکثر توان‌شان تلاش می‌کنند غیر منطقی‌ترین خواسته‌های فرزندان‌شان را هم برآورده کنند؛ و در زمانه‌ای که بسیاری از بچه‌ها دستیابی به گرانبهاترین کالاها را در کوتاه‌ترین زمان ممکن حق طبیعی و بدیهی خود می‌دانند، آموزش تشکر کردن و قدردانی به کودک نبرد دشواری به‌نظر می‌رسد. در این مطلب، می‌خواهیم ببینیم چگونه می‌توان بچه‌های سپاس‌گزاری را پرورش داد؟ با ما در «بامامانا» همراه باشید.

چرا کودک دوست خیالی دارد؟ عکس‌العمل صحیح چیست؟

قدرت تخیل بچه‌ها در فاصله سنین ۲ تا ۳سالگی شکل می‌گیرد و تا ۷ سالگی به شکل قابل توجهی توسعه می‌یابد. به گفته روانشناسان، حدود ۶۵درصد از کودکانی که در این محدوده سنی هستند، بخش عمده‌ای از زمان‌ روزانه خود را با دوستان خیالی سپری می‌کنند و از معاشرت با آن‌ها لذت می‌برند. در این مطلب، قصد داریم درباره دوست خیالی کودک و برخی از ضروری‌ترین نکاتی صحبت کنیم که در این رابطه لازم است به‌خاطر بسپارید. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

بهترین عکس‌العمل در برابر کنجکاوی جنسی کودک و خودارضایی کودک چیست؟

آشنایی با اندام‌ها و عملکرد جنسی انسان بخش جدایی‌ناپذیری از روند رشد و نمو بچه‌ها به حساب می‌آید. برای والدین، این مرحله می‌تواند اندکی گیج‌کننده و حتی ترسناک باشد. خوب است بدانید، انجام بازی‌های جنسی و اکتشاف در این زمینه از محدوده سنی خاصی شروع می‌شود و به فرزندتان کمک می‌کند جهان اطراف و تعاملات آن را بهتر بشناسد. در این مطلب، قصد داریم درباره کنجکاوی جنسی در کودکان با شما صحبت کنیم. با «بامامانا» همراه باشید.

چرا کودک قلدری می‌کند؟ رفتار درست در مقابل قلدری کودک چیست؟

قلدری کودک یکی از موضوعات نگران‌کننده‌ای است که به‌ویژه در سن مدرسه از طرف بعضی از بچه‌ها بروز کرده و والدین و مربیان را به‌شدت دچار دغدغه می‌کند. بی‌تردید، هیچ پدر و مادری دوست ندارد فرزند دلبندش به انسانی آزاردهنده، متجاوز و قلدر تبدیل شود. در این مطلب، قصد داریم دلایل قلدری کودک و نحوه برخورد با آن را بررسی کنیم.

ناخن جویدن در کودکان؛ دلایل و روش‌های کمک به کودک برای ترک این عادت

ناخن جویدن در کودکان از جمله عادات ناپسندی است که گاهی ممکن است برای سال‌ها با فرزندتان باقی بماند. انجام این کار علاوه بر تاثیرات نامطلوب اجتماعی و اثر ناخوشایندی که روی شکل ظاهری ناخن‌ها می‌گذارد، ممکن است سلامت کودک را هم به خطر اندازد. در این مطلب، علاوه بر بررسی دلایل جویدن ناخن در کودکان، تلاش می‌کنیم راهکارهای موثری برای مقابله با آن به شما معرفی کنیم.  با «بامامانا» همراه باشید.

علائم هشداردهنده لکنت زبان در کودک؛ راهنمایی کامل برای والدین

مهارت‌های کلامی کودکان در ماه‌های ابتدایی زندگی و همچنین، در دوران پیش‌دبستانی به‌تدریج توسعه می‌یابد. شنیدن واژه‌های جدید از زبان فرزند دلبند یکی از بزرگ‌ترین لذت‌هایی است که هر پدر و مادری با بی‌قراری برای آن لحظه‌شماری می‌کند. مشکل این‌جاست که بعضی از بچه‌ها در هنگام ادای کلمات دچار لکنت می‌شوند. در این مطلب، قصد داریم اطلاعات مفیدی را درباره لکنت زبان در کودکان با شما در میان بگذاریم و علائم هشداردهنده آن را بازگو کنیم. با ما همراه باشید.

همه‌چیز درباره ترس کودک از آرایشگاه؛ دلایل و راه‌های کمک به کودک و آرام کردن او

اغلب افراد عاشق این هستند که به آرایشگاه بروند و به ظاهرشان رسیدگی کنند. بچه‌ها هم معمولا از این قاعده مستثنا نیستند. با این حال، برخی از بچه‌ها هم وجود دارند که از ایده کوتاه کردن یا رسیدگی به موها بیزارند و در این شرایط ترس و اضطراب بسیار زیادی را تجربه می‌کنند. در این مطلب، قصد داریم درباره ترس کودک از آرایشگاه، دلایل به‌وجود آورنده آن و راهکارهایی صحبت کنیم به بهبود این نوع واکنش اضطرابی کمک می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

دلایل دروغ‌گویی در کودکان و بهترین شیوه‌های برخورد با آن چیست؟

احتمالا بارها شنیده‌اید که برخی از والدین از دروغ‌گویی با عناوینی نظیر «چاخان»، «شوخی»، «خیال‌پردازی»، «سر کار گذاشتن» و بعضی اسامی دیگر یاد می‌کنند. مهم نیست روی این رفتار چه برچسبی بزنید؛ مسئله این است که فرزندتان ممکن است دروغ بگوید و شما به‌عنوان پدر و مادرش باید بتوانید این ویژگی او را کنترل کنید. در این مطلب، قصد داریم با شما درباره دروغ‌گویی در کودکان، دلایل و راهکارهای مقابله با آن صحبت کنیم. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

از چه زمانی می‌توانیم کودک را در خانه تنها بگذاریم؟

بچه‌داری یک شغل تمام وقت است که به صرف زمان و انرژی بسیار زیادی نیاز دارد. طبیعی است که در این میان والدین بخواهند اوقات اندکی را فقط به خودشان اختصاص دهند. حتی ممکن است شرایط ویژه‌ای مانند لزوم حضور در یک جلسه کاری مهم پیش بیاید و والدین به هیچ‌عنوان نتوانند فرزندشان را با خودشان همراه کنند. این قبیل موارد، به‌ویژه برای پدر و مادرهایی دشوار است که هیچ‌کس را برای مراقبت از کودک در دسترس ندارند. با توجه به آن‌چه گفته شد، پرسش اصلی این است که از چه زمانی می‌توانیم کودک را در خانه تنها بگذاریم؟ برای پاسخ دادن به این سوال،…

در برابر اصرار کودک برای ماندن در مکان مورد علاقه‌اش چه کنیم؟

کم‌تر پدر و مادری وجود دارد که تا به‌حال با اصرار بیش از اندازه و غیر منطقی فرزندشان برای ماندن در مکان مورد علاقه‌اش مواجه نشده باشد. شنیدن دائمی جملاتی مانند «مامان، خواهش میکنم یه‌کم دیگه بمونیم»، «اجازه بده من بمونم این‌جا» یا «نمی‌خوام الان بیام خونه» می‌تواند آرام‌ترین و مصمم‌ترین والدین را نیز فرسوده یا عصبانی کند. یادتان باشد، کوتاه آمدن در مقابل این خواسته‌های پی‌درپی بچه‌ها می‌تواند موضع شما را در برابرشان تضعیف کرده و آن‌ها را به ادامه این رفتار ترغیب کند. در این‌جا، قصد داریم ببینیم در برابر اصرار کودک برای ماندن…

‌‌در بازی با کودکان ببریم یا ببازیم؟

همه انسان‌ها اعم از بزرگسالان و بچه‌ها دوست دارند در بازی‌ها و مسابقات برنده شوند. اغلب والدین در طول زندگی یاد گرفته‌اند که فارغ از برنده یا بازنده شدن از بازی لذت ببرند. اما بیش‌تر کودکان به‌محض باختن از ادامه بازی ناامید می‌شوند و احساس می‌کنند تحقیر شده‌اند. در نتیجه، بسیاری از مادر و پدرها ممکن است در طول بازی‌ها به فرزندان کوچک خود اجازه دهند «برنده» شوند. این رفتار احتمالا در ظاهر حمایت‌گرانه به‌نظر می‌رسد، اما ممکن است برخی ویژگی‌های منفی را در کودک تقویت کند. در واقع، بچه‌ها باید یاد بگیرند که زندگی یک فرآیند رقابتی…

چرا نباید با کودک درددل کنیم؟

در دنیای امروز، اغلب والدین علاوه بر دست‌وپنجه نرم کردن با مسائل کودکان و تلاش برای تامین نیازهای عاطفی و جسمانی آن‌ها درگیر مشکلات شغلی، خانوادگی و اقتصادی فراوانی هستند. گاهی این مشکلات به‌اندازه‌ای آن‌ها را تحت فشار قرار می‌دهند که بدون توجه به تاثیر حرف‌های‌شان فقط به‌دنبال گوش شنوایی می‌گردند تا با او درددل کنند و اندکی از بار ذهنی‌شان بکاهند. متاسفانه این‌جاست که معمولا پای فرزندان به میان می‌آید. در این مطلب، قصد داریم ببینیم چرا نباید با کودک درددل کنیم و با انجام این کار چه آسیب‌هایی را به او وارد می‌کنیم؟.

روش‌های مراقبت از کودک در برابر خبرهای بد؛ براساس هر رده سنی

در دنیایی که هر روز حداقل یک اتفاق تلخ و ناگوار روی می‌دهد و در دوره و زمانه‌ای که رسانه‌های اجتماعی دائما در حال بازنشر اخبار ناراحت‌کننده هستند، مراقبت از کودک در برابر خبرهای بد ضروری به حساب می‌آید. وقتی در جامعه اتفاقات تکان‌دهنده‌ای می‌افتد، طبیعتا همه رسانه‌ها، مردم، اعضای خانواده و دوستان و آشنایان دور و نزدیک درباره‌اش حرف می‌زنند و تمایل دارند پیامدهای آن را با دقت دنبال کنند. با این حال، درک چنین اخباری برای کودکان دشوار است و تکرار این موضوع می‌تواند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را بر روح و روان آن‌ها بگذارد. در این…

چطور درباره مشکلات مالی خانواده با کودک صحبت کنیم؟

این روزها، بسیاری از خانواده‌ها با مشکلات مالی دست‌وپنجه نرم می‌کنند. به همین دلیل، اغلب والدین با خودشان فکر می‌کنند چگونه باید این چالش‌ها را با فرزندان‌شان در میان بگذارند و آن‌ها را در جریان روال واقعی زندگی قرار دهند. اگرچه روراست بودن با بچه‌ها بسیار مهم است، اما کارشناسان عقیده دارند در حین به‌اشتراک‌گذاری هر موضوعی با آن‌ها حتما باید به سن‌وسال و میزان درک‌شان هم توجه کنید. در این مطلب، قصد داریم درباره اهمیت صحبت با کودک درباره مشکلات مالی خانواده و روش‌های انجام این کار با شما حرف بزنیم. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه…

توضیح مفهوم مرگ به کودک؛ سوالات کودک درباره مفهوم مرگ را چطور به‌درستی پاسخ دهیم؟

مرگ را می‌توان منحصر به‌فردترین رویدادی دانست که ذهنیت هر فردی را در هر سن‌وسالی به‌شدت تحت تاثیر قرار می‌دهد. به‌ویژه، از دنیا رفتن عزیزان تجربه‌ای است که زندگی نزدیکان را دگرگون می‌سازد. اغلب بزرگسالان به‌واسطه تجربیات خود می‌توانند غم، ناراحتی و اندوه ناشی از این امر را مدیریت کنند. با این حال، بچه‌ها به‌دلیل بی‌تجربگی و آشنا نبودن با این واقعه کم‌تر می‌توانند با آن کنار بیایند. در این مطلب، قصد داریم درباره توضیح مفهوم مرگ به کودک صحبت کنیم. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

آموزش کنترل خشم به کودک؛ روش‌هایی مفید و موثر برای والدین و مراقبان کودک

خشم و عصبانیت شدید و مکرر کودک می‌تواند نشانه ناتوانی او در کنترل احساسات‌ یا مدیریت عواطف‌اش باشد. مشاهده بچه‌ای که گاه‌بی‌گاه به‌شدت دچار حملات خشم می‌شود برای والدین بسیار نگران‌کننده است. ناتوانی در مدیریت این طغیان‌ها در طول زندگی می‌تواند بچه را با چالش‌های متنوعی مواجه کند و آرامش او و اطرافیان‌اش را به‌طور کامل بر هم بزند. در این مطلب، قصد داریم نکات و استراتژی‌های ارزشمندی را با شما به‌اشتراک بگذاریم که آموزش کنترل خشم به کودک را ممکن می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

راه‌های مفید و موثر برای شکل‌ دادن و تقویت اعتماد‌به‌نفس کودک

بالا بودن اعتماد به‌نفس از آن دسته ویژگی‌هایی است که در بهبود زندگی فردی و اجتماعی کودکان تاثیرگذار است و تا حدود زیادی موفقیت آن‌ها را در مسیر پرفراز و نشیب زندگی تضمین می‌کند. برخورداری از این خصوصیت را می‌توان نخستین گام در مسیر توانایی برقراری ارتباط سالم با دیگران و بهره‌مندی از امکانات و موقعیت‌های گوناگون دانست. در این مطلب، قصد داریم برایتان از اهمیت تقویت اعتماد به نفس کودک و روش‌هایی بگوییم که انجام این کار را امکان‌پذیر می‌کنند. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

همه‌چیز درباره لجبازی کودک؛ دلایل و بهترین شیوه‌های رفتار با کودک لجباز

در این مطلب، قصد داریم درباره دلایل لجبازی کودک بهترین راه‌های برخورد با کودک لجبا برایتان بگوییم. همچنین برخی از نکات مهم را در این زمینه با شما در میان می‌گذاریم. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

همه‌چیز درباره کابوس‌های شبانه کودکان؛ دلایل و بهترین راه‌ها برای کمک به کودک

تحقیقات نشان می‌دهند، حدود ۱۰ تا ۵۰ درصد از بچه‌های ۳ تا ۶ ساله رویاهای ناراحت‌کننده‌ای را می‌بینند که به‌طرز وحشتناکی واقعی به‌نظر می‌رسند. در این مطلب، قصد داریم کلیه نکات مهم را درباره کابوس‌های شبانه کودکان با شما به‌اشتراک بگذاریم و بهترین روش‌ها را برای کمک به کودک معرفی کنیم. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

بهترین عکس‌العمل در برابر خبرچینی کودک چیست؟

خبرچینی یک رفتار آزاردهنده است که معمولا در بین کودکان سنین پیش دبستانی رواج دارد. اغلب پدرها و مادرها فرزندان‌شان را تشویق می‌کنند که همه اتفاقات را با آن‌ها به‌اشتراک بگذارند و همیشه حقیقت را بازگو کنند. با این حال، هیچ‌کسی خبرچینی کردن را دوست ندارد. چرا که این کار با راستگویی و بیان موقعیت‌های آزاردهنده و مقابله با خطرات و اسیب‌های روانی و جسمانی تفاوت دارد. در این مطلب، قصد داریم ضمن بررسی مفهوم خبرچینی و دلایل آن بهترین عکس‌العمل در برابر خبرچینی کودک را با شما در میان بگذاریم. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

آموزش نه گفتن به کودک با روش‌های کاملا موثر و کاربردی

اغلب پدرها و مادرها دوست دارند فرزندی تربیت کنند که به اصطلاح حرف روی حرف آن‌ها نمی‌زند و بی‌چون و چرا دستورات‌شان را اطاعت می‌کند. اگرچه ممکن است این ویژگی خوشایند والدین باشد و چالش‌های آن‌ها را با بچه‌ها کم‌تر کند اما در طول زندگی مشکلات جبران‌ناپذیری را برای کودکان به‌وجود می‌آورد. در واقع، هر انسانی باید یاد بگیرد خواهش‌ها و دستورات افراد مختلف را تحلیل کرده و در موقعیت‌های گوناگون و بسته به شرایط از انجام خواسته‌های غیر متعارف، زیان‌آور، ناخوشایند یا آزاردهنده اجتناب کند. در این مطلب، قصد داریم درباره آموزش نه گفتن به…

آموزش پس‌انداز کردن به کودک با روش‌هایی جالب و سرگرم‌کننده

آموزش پس‌انداز کردن به کودکان از مهم‌ترین موضوعاتی است که زندگی سالم‌تر، شادتر و کم استرس‌تری را برای آن‌ها ممکن می‌کند. مشکل اینجاست که امور مالی برای بچه‌ها معمولا هیجان‌انگیز به‌نظر نمی‌رسند و آن‌ها علاقه‌ای ندارند مستقیما درس اقتصاد بگیرند. خوشبختانه، ترفندهای مختلف و روش‌های سرگرم‌کننده‌ای وجود دارند که با استفاده از آن‌ها می‌توانید مفاهیم مالی را به فرزندتان معرفی کرده و او را به پس‌انداز کردن تشویق کنید. در این مطلب، این راهکارها را با شما به‌اشتراک می‌گذاریم. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

روش‌های مفید و موثر برای علاقه‌مند کردن کودک به ورزش کردن

متخصصان تاکید می‌کنند همه افراد به‌ویژه بچه‌ها باید روزانه حداقل ۶۰ دقیقه ورزش کنند.  در عین حال، آگاهی‌رسانی فراوانی هم در زمینه مزایای افزایش فعالیت بدنی انجام گرفته است. با وجود همه این‌ها، بررسی‌های آماری نشان می‌دهند در حال حاضر تنها یک نفر از هر ۴ کودک روزی یک ساعت ورزش می‌کند. در این مطلب، قصد داریم روش‌های علاقه‌مند کردن کودک به ورزش کردن را برایتان بگوییم. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

دوست داشتن بی‌قید و شرط کودک چیست و چه تاثیری بر روان او دارد؟

دوست داشتن و دوست داشته شدن از ژرف‌ترین احساسات عاطفی است که به شکل قابل توجهی بر همه زوایای زندگی کودکان تاثیر می‌گذارد. با اطمینان می‌توان گفت همه انسان‌ها در طول حیات‌شان به‌دنبال افرادی هستند که آن‌ها را به‌خاطر خودشان دوست داشته باشند. یعنی، عشق آن‌ها تحت تاثیر اتفاقات و شرایط قرار نداشته و یه شکلی خالصانه جریان دشته باشد. در این مطلب، قصد داریم برایتان بگوییم دوست داشتن بی‌قید و شرط کودک چیست و چه تاثیری بر روان او دارد؟ پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

بهترین روش‌های رفتار با کودک چاق؛ راهنمایی برای والدین و مراقبان کودک

احتمالا شما هم شنیده‌اید که این روزها چاقی و اضافه وزن بچه‌ها به یک معضل جهانی تبدیل شده است. براساس گزارش مرکز کنترل و پیشگیری از بیماری‌ها (CDC)، در طی ۳۰ سال گذشته تعداد کودکان مبتلا به چاقی در کل جهان تقریبا دو برابر شده است. بنابراین، بسیاری از والدین نگران هستند که نکند این روند بر روی فرزند آن‌ها هم تاثیر بگذارد. در این مطلب، درباره رفتار با کودک چاق و روش‌های کمک به او صحبت می‌کنیم. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

همه‌چیز درباره افسردگی کودک؛ علائم و روش‌های موثر برای کمک به کودک

با وجود تلاش مداوم پدرها و مادرها برای پرورش کودکان در محیطی امن و شاد، آن‌ها هم درست مانند بزرگسالان ممکن است گاهی اوقات ناراحت یا افسرده باشند؛ یا ترس و اضطراب را تجربه کنند. بروز همه این احساسات تا اندازه‌ای می‌تواند طبیعی باشد. با این حال، تداوم و تشدید احساسات منفی در بچه‌ها موضوعی نگران‌کننده است که سلامت روح و روان آن‌ها را تهدید می‌کند. در این مطلب، قصد داریم درباره افسردگی کودک، نشانه‌های آن و بهترین روش‌های مقابله با این عارضه صحبت کنیم. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

بهترین روش‌های تنبیه کودک چیست؟

به عنوان والدین، یکی از مهم‌ترین وظایف شما این است که فرزندتان را به‌خوبی تربیت کنید. انجام این کار با روش‌های تشویقی و تنبیهی گوناگونی امکان‌پذیر است. در این مطلب، قصد داریم بهترین روش‌های تنبیه کودک و استراتژی‌های مناسب برای برقراری انضباط موثر و سالم را به شما معرفی کنیم. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

همه‌چیز درباره اضطراب اجتماعی کودک؛ نشانه‌ها و روش‌های درمان در خانه

اضطراب اجتماعی چیزی فراتر از خجالتی بودن است. کودکان مبتلا به این اختلال در جمع‌ها به شدت احساس ناراحتی می‌کنند. این امر در برخی موارد می‌تواند توانایی آن‌ها را برای انجام کارهای روزمره مختل کند. در این مطلب، قصد داریم کلیه اطلاعات مورد نیاز را درباره اضطراب اجتماعی کودک با شما در میان بگذاریم. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

قبل از انتخاب پرستار کودک حتما این ۱۰ نکته را بدانید

در این مطلب، قصد داریم درباره نکات مهم برای انتخاب پرستار کودک با شما صحبت کنیم. این اطلاعات می‌تواند برای هر پدر و مادری مفید باشد. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

واکنش پدر و مادر به کتک خوردن فرزند در مدرسه چگونه باید باشد؟

در این مطلب، درباره واکنش پدر و مادر به کتک خوردن فرزند در مدرسه صحبت می‌کنیم. فارغ از سن‌وسال کودک، این موضوع می‌تواند برای همه مادرها و پدرها مفید باشد. پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

بهترین سن کودک برای شروع یادگیری شنا؛ نکات ضروری که والدین باید بدانند

در این مطلب، قصد داریم درباره بهترین سن کودک برای شروع یادگیری شنا صحبت کنیم و برخی از نکات مهم در این زمینه را با شما به‌اشتراک بگذاریم. اگر شما هم می‌خواهید برای آموزش شنای فرزندتان برنامه‌ریزی کنید، خوب است خواندن این مقاله را از دست ندهید.

بهترین رفتار در مقابل حسادت کودک به خواهر و برادر؛ راهنمایی کامل برای والدین

در این مطلب، قصد داریم بهترین رفتار درمقابل حسادت کودک به خواهر و برادر را به شما معرفی کرده و عوامل تاثیرگذار در ایجاد خصومت در بین آن‌ها را بررسی کنیم. اگر شما هم گاهی اوقات احساس می‌کنید فرزندان‌تان به یکدیگر حسادت می‌کنند، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

بهترین سن کودک برای یادگیری زبان انگلیسی چه زمانی است؟

در این مطلب، قصد داریم درباره بهترین سن کودک برای یادگیری زبان انگلیسی، فواید آموزش زبان خارجی در سنین پایین و برخی از مهم‌ترین نکات مرتبط با این موضوع صحبت کنیم. پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

سن شروع مسواک زدن کودک؛ راهکارهای عادت دادن کودکان به مسواک

در این مطلب، قصد داریم درباره مناسب‌ترین سن شروع مسواک زدن کودک و روش‌های انجام این کار با شما صحبت کنیم. اگر فرزند خردسال‌تان هنوز دندان درنیاورده یا به‌تازگی دندان‌ها زیبای‌اش را می‌بینید، خوب است این مقاله را مطالعه کنید.

بهترین سن کودک برای یادگیری موسیقی؛ کودک هر سازی را از چه سنی شروع کند؟

در این مطلب، قصد داریم با شما درباره بهترین سن کودک برای یادگیری موسیقی و مزایای آموزش این هنر در خردسالی صحبت کنیم. خواندن این مقاله برای همه پدر و مادرهایی که فرزند خردسال دارند می‌تواند مفید باشد. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

بهترین روش‌های رفتار با کودک خجالتی؛ راهنمایی کامل برای پدرومادرها

در این مطلب، قصد داریم بهترین روش‌های رفتار با کودک خجالتی را برایتان بازگو کنیم. اگر فرزند شما هم خجالتی است و به‌سختی با دیگر افراد ارتباط برقرار می‌کند، پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

همه‌چیز درباره ترس کودک از تاریکی؛ دلایل و راه‌های کمک کردن به کودک

در این مطلب، قصد داریم درباره ترس کودک از تاریکی صحبت کنیم و علاوه بر بررسی دلایل به‌وجود آمدن آن به مرور راهکارهایی بپردازیم که به فرزندتان کمک می‌کنند بر چنین واهمه‌ای غلبه کند. اگر فرزند شما هم از تاریکی می‌ترسد، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

چطور تفکر انتقادی را در کودکان تقویت کنیم؟ ۹ راه مفید و موثر

در این مطلب، قصد داریم درباره آموزش و تقویت تفکر انتقادی به کودکان صحبت کنیم. یادگیری و توسعه این مهارت بسیار مهم برای هر کودکی ضروری است. بنابراین، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

اثرات مخرب ابراز خشم والدین بر روان کودک؛ چطور خشم‌مان را کنترل کنیم؟

در این مطلب، قصد داریم درباره اثرات مخرب ابراز خشم و عصبانیت والدین بر روان کودک صحبت کنیم و شما را با روش‌های کنترل و مدیریت خشم آشنا کنیم. آگاهی از این نکات برای هر مادر و پدری ضرورت دارد. پیشنهاد می‌کنیم مطالعه این مقاله را از دست ندهید.

آماده کردن کودک برای روز اول مدرسه؛ راهنمایی کامل برای پدر و مادر

در این مطلب، قصد داریم درباره روش‌های آماده کردن کودک برای روز اول مدرسه صحبت کنیم. اگر شما هم فرزند خردسالی دارید که به‌زودی قرار است به مدرسه برود، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

مضرات مقایسه کردن کودک با بچه‌های دیگر؛ به‌جای مقایسه کردن چه کنیم؟

در این مطلب، قصد داریم مضرات مقایسه کردن کودک با بچه‌های دیگر را بررسی کنیم. آشنایی با این نکات برای هر مادر و پدری می‌تواند مفید باشد. پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

همه‌چیز درباره اضطراب جدایی در کودک؛ نشانه‌ها، دلایل و روش‌های درمان

در این مطلب، قصد داریم کلیه اطلاعات مهم و کاربردی را درباره اضطراب جدایی در کودک با شما به‌اشتراک بگذاریم. اگر فرزند خردسال‌ شما هم به‌محض خارج شدن‌تان از اتاق گریه و زاری می‌کند یا بیش از اندازه به شما می‌چسبد، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

بهترین برخورد با پرخاشگری و نوسانات خلقی نوجوان؛ راهنمایی برای پدر و مادرها

در این مطلب، قصد داریم بهترین برخورد با پرخاشگری و نوسانات خلقی نوجوان را به شما معرفی کنیم. اگر شما هم نگران تغییرات خلق‌وخو، عصبانیت مداوم و واکنش‌های تهاجمی فرزندتان هستید، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

همه‌چیز درباره رابطه جنسی در دوران بارداری؛ یک راهنمای کامل برای ماه‌های مختلف بارداری

رابطه جنسی در دوران بارداری به‌طور معمول بی‌خطر است. در این دوره، امیال جنسی مادر به شکل قابل توجهی تحت تاثیر تغییرات هورمونی و شرایط جسمانی و روانی او قرار دارد. در این مطلب، قصد داریم کلیه اطلاعات کاربردی و لازم را در این زمینه با شما به‌اشتراک بگذاریم. با ما همراه باشید.

همه‌چیز درباره افت تحصیلی نوجوان؛ دلایل و راهکارهایی موثر برای پدر و مادرها

در این مطلب، قصد داریم دلایل افت تحصیلی نوجوان را بررسی کنیم. همچنین راهکارهای موثری را معرفی کنیم که برای مقابله با این مشکل به پدرها و مادرها کمک می‌کنند. اگر فرزند نوجوان شما هم دچار افت تحصیلی شده و اگر دوست دارید با همه توان‌تان به او کمک کنید، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

همه‌چیز درباره افسردگی بعد از زایمان؛ علائم و روش‌های موثر برای رها شدن از آن

در این مطلب، قصد داریم اطلاعات جامعی درباره افسردگی بعد از زایمان با شما به‌اشتراک بگذاریم و دلایل و عوامل موثر در ایجاد آن را بررسی کنیم. همچنین، می‌خواهیم ببینیم شریک زندگی و دوستان و اطرافیان مادر افسرده چگونه می‌توانند به بهبود این شرایط کمک کنند. دانستن این مطالب، برای هر شخصی می‌تواند مفید باشد. پیشنهاد می‌کنیم با ما همراه باشید.

روش‌های صحیح تربیت کودک تک فرزند؛ از پر کردن تنهایی کودک تا آموزش استقلال

در این مطلب، قصد داریم درباره روش‌های صحیح تربیت کودک تک فرزند و روش‌های پر کردن تنهایی کودک تک فرزند با شما صحبت کنیم و نکاتی را با شما به‌اشتراک بگذاریم که به تربیت و تقویت روحیه اجتماعی این دسته از بچه‌ها کمک می‌کنند.

 موثرترین روش‌ها برای تقویت عزت نفس در کودکان؛ نکاتی مفید و کاربردی برای پدرومادرها

در این مطلب، قصد داریم روش‌های موثر برای تقویت عزت نفس در کودکان را با شما به‌اشتراک بگذاریم و ببینیم اصلا چرا باید بچه‌ها را با عزت نفس بار بیاوریم؟ و چگونه می‌توانیم این ویژگی را در سنین مختلف تقویت کنیم؟ اگر این پرسش‌ها ذهن شما را هم مشغول کرده‌اند، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

روش‌ها و مراحل آماده کردن کودک برای تولد فرزند دوم؛ یک راهنمای کامل

در این مطلب، قصد داریم درباره روش‌های درست و مراحل آماده کردن کودک برای تولد فرزند دوم صحبت کنیم. اگر شما هم در حال برنامه‌ریزی برای به‌دنیا آوردن فرزند دوم‌تان هستید، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

۸ راه موثر برای کم‌ کردن اضطراب بارداری و زایمان برای مادران بدون همسر

در این مطلب، تلاش می‌کنیم بهترین روش‌های کم‌ کردن اضطراب بارداری و زایمان برای مادران بدون همسر را با شما به‌اشتراک بگذاریم. اگر شما هم به هر دلیلی قرار است دوران چالش‌برانگیز بارداری و زایمان را به تنهایی سپری کنید پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

همه‌چیز درباره بی‌خوابی شبانه در بارداری؛ دلایل و روش‌های درمان

در این مطلب، قصد داریم دلایل بی‌خوابی شبانه در بارداری و روش‌های مقابله با این مشکل را با شما به‌اشتراک بگذاریم. اگر در انتظار به دنیا آمدن فرزندتان هستید یا اگر قصد دارید باردار شوید، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

روش‌های آماده کردن کودک برای جدایی پدر و مادر؛ قبل و بعد از جدایی چه کنیم؟

در این مطلب، قصد داریم با شما درباره روش‌های آماده کردن کودک برای جدایی پدر و مادر صحبت کنیم. اگر شما یا یکی از دوستان و نزدیکان‌تان تصمیم به جدا شدن دارید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را مطالعه کرده و فرآیند طلاق را برای فرزندان‌تان ساده‌تر کنید.

راهنمای کامل از پوشک گرفتن کودک؛ مرحله به مرحله و با روش‌های موثر

در این مطلب، قصد داریم راهنمای کامل از پوشک گرفتن کودک را با شما به‌اشتراک بگذاریم. اگر فرزند دلبند شما هم به سن مناسبی رسیده و تصمیم دارید پوشک را از زندگیش کنار بگذارید، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

بهترین راهکارها برای آمادگی و مواجهه با بحران بلوغ نوجوان؛ راهنمایی کامل برای پدر و مادرها

در این مطلب، قصد داریم بهترین راهکارها برای مواجهه با بحران بلوغ نوجوان را با شما به‌اشتراک بگذاریم. اگر فرزند شما هم در آستانه بلوغ قرار دارد، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

مراحل آماده کردن دختر نوجوان برای اولین پریود؛ راهنمایی کامل برای پدرها و مادرها

در این مطلب، قصد داریم درباره آماده کردن دختر نوجوان برای مواجهه با اولین پریود و نقش پدرها و مادرها در این زمینه صحبت کنیم. اگر دختر نوجوان شما هم در آستانه بلوغ قرار دارد، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

چرا نباید در بارداری مشروبات الکلی بنوشیم؟

در این مطلب، قصد داریم بررسی کنیم که چرا نباید در بارداری مشروبات الکلی بنوشیم؟ بنابراین، اگر باردار هستید؛ یا اگر قصد دارید در آینده نزدیک بچه‌دار شوید، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

علائم و نشانه‌های بیش‌فعالی (ADHD) در کودکان؛ چطور به کودکتان کمک کنید

در این مطلب، قصد داریم درباره علائم و نشانه‌های بیش‌فعالی در کودکان صحبت کنیم. اگر می‌خواهید اطلاعات‌تان را در این زمینه بیش‌تر کرده و از این طریق به فرزندتان کمک کنید، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

راهنمای کامل مراحل از شیر گرفتن کودک؛ همه نکات مفیدی که باید بدانید

در این مطلب، قصد داریم مراحل از شیر گرفتن کودک و کلیه موارد مربوط به آن را با شما به‌اشتراک بگذاریم. اگر شما هم فرزند دلبندی دارید که زمان از شیر گرفتنش نزدیک شده است، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

چرا نباید در دوران بارداری سیگار بکشیم؟

در این مطلب، قصد داریم ضررهای کشیدن سیگار در دوران بارداری برای جنین را با شما به‌اشتراک بگذاریم. اگر قصد دارید باردار شوید و هنوز موفق به ترک سیگارتان نشده‌اید، پیشنهاد می‌کنیم این مقاله را مطالعه کنید.

۸ فایده مهم پیاده‌روی در دوران بارداری؛ چرا باید حتما پیاده‌روی کنید؟

در این مطلب، قصد داریم درباره فواید پیاده‌روی در بارداری صحبت کنیم. اگر دوره حاملگی را پشت سر می‌گذارید؛ یا اگر تصمیم دارید به‌زودی بچه‌دار شوید؛ پیشنهاد می‌کنیم، خواندن این مقاله را از دست ندهید.

آموزش بازی درمانی برای کودکان در خانه به همراه معرفی چند بازی مفید و آموزنده برای کودک

در این مطلب، قصد داریم به آموزش بازی درمانی برای کودکان در خانه پرداخته و چند بازی مفید و آموزنده برای کودک را معرفی کنیم. اگر شما هم تمایل دارید این تکنیک را به‌همراه فرزندتان امتحان کنید، بهتر است خواندن این مقاله را از دست ندهید.

۱۰ فایده مهم یوگا در مراحل مختلف بارداری؛ از بهبود گردش خون تا کاهش اضطراب و افسردگی

در این مطلب، قصد داریم درباره فواید یوگا در بارداری صحبت کنیم. اگر شما هم باردار هستید یا اگر تصمیم دارید در آینده نزدیک صاحب فرزند شوید، بهتر است خواندن این مقاله را از دست ندهید.

راهکارهای مفید و موثر برای زود به رختخواب رفتن کودک

در این مطلب، قصد داریم روش‌های مفید و موثری را برای زود به رختخواب رفتن کودک معرفی کنیم. اگر فرزند شما هم با به‌موقع خوابیدن مشکل دارد، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

سن جدا کردن اتاق خواب کودک و آماده کردن مرحله به مرحله کودک برای تنهایی خوابیدن

در این مطلب، قصد داریم درباره سن جدا کردن اتاق خواب کودک و مراحلی صحبت کنیم که به تنهایی خوابیدن بچه‌‌ها کمک می‌کنند. اگر فرزندتان هنوز در رختخواب شما می‌خوابد و تصمیم دارید او را به اتاق خودش منتقل کنید، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.

راه‌هایی برای گرم کردن مجدد رابطه جنسی بعد از به دنیا آمدن فرزند

گرم کردن مجدد رابطه جنسی بعد از به دنیا آمدن فرزند از مهم‌ترین دغدغه‌های والدین به حساب می‌آید. بعد از گذشت ۹ ماه بارداری؛ تحمل مشکلات زایمان؛ و به‌دنیا آمدن نوزادی که با همه وجودتان دوستش دارید؛ ناگهان تصور می‌کنید زندگی جنسی شما به پایان رسیده است. اگر در ۶ تا ۹ ماه اول پس از تولد نوزاد میل جنسی کم‌تری را تجربه می‌کنید، اصلا لازم نیست نگران باشید. این موضوع تقریبا در مورد همه مادران صدق می‌کند. در این مطلب، قصد داریم برخی از دلایل کم شدن میل جنسی در این دوران را بررسی کرده و روش‌هایی را به شما معرفی کنیم که به گرم کردن…

قصه درمانی چیست و چه مزایایی در رشد و تربیت کودک دارد؟

در این مطلب، علاوه بر معرفی تکنیک‌های داستان‌سرایی و مطالب مربوط به آن قصد داریم ببینیم قصه درمانی چیست و چه مزایایی دارد؟ اگر شما هم دوست دارید این روش را روی فرزندتان امتحان کنید، پیشنهاد می‌کنیم خواندن این مقاله را از دست ندهید.